2. päev – Manijal kõre heaks

Arutasime tänaõhtuses juturingis, milline on ideaalne esmaspäeva hommik. Kõige sagedasem arvamine oli, et see, kui kuhugi tormama ega tööle ei pea minema. Hüva hommiku osaks sobib hästi ka tass kohvi ja pudrukauss värskes õhus, meeldiva meretuule ja päikse käes. Kuna regatiliste seas elukutselisi kõrelombi süvendajaid ega sõnnikuviskajaid ei ole, siis sedasorti eesootavad tööd ei seganud võrratut esmaspäeva hommikut sugugi.

Pudrukausist vajalik jõud ammutatud, seadis meesjõud end säärikuisse ning lauda poole. Riida talu lambad on Manijal ühed tublimad avatud rannaniitude eest seisjad. Kui suur töö on „loomapidamise kõrvalsaaduste“ laudast hangu ja käruga välja viskamine saime aga kõik omal nahal tunda. Siinne lambahäärber on piisavalt väike, et traktoriga seda kraami kätte saama ei mahu, ent piisavalt suur, et kuue mehe päevatöö järel napilt pool tehtud sai.

Suurem osa talgulistest seadis aga hommikused sammud rannaniidule. Eesti parima kõretundja Riinu Rannapi juhendamisel sai talguliste labidate all üks lomp sobivama kalde ja sopilisuse ning sündis uus lomp. Riinu lubas, et kõrgeima kaitse all olevad kõred ehk juttselg-kärnkonnad on tulemustega väga rahul. Manijal muide kutsutakse neid ronikonnadeks, kuna nad hüppamise asemel edasi liikudes maaligi hoiavad. Talgupäeva lõpetas tuline saun, hiigelkuhi mulgiputru ning kümned kõreküsimused-vastused.

Tuul hilisõhtusel Manijal tõuseb ning õhus on äikest. Regatilised poevad telkidesse valmistuma ideaalseks teisipäeva hommikuks.

——————–
Fotodel:
– kõrelombi kaevamine
– kaevatud mättad kärutatakse tee serva
– sõnnikuviskajad: ukse ette mahtus hangulistele appi ka traktor
– jahta parameetrid statistikahuvilistele

Advertisements
Rubriigid: Talguregatt2010. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

3 Responses to 2. päev – Manijal kõre heaks

  1. Siim ütles:

    Pean seda äärmiselt vajalikuks ürituseks, nii lammaste, kui ka kõrede seisukohalt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s