4. päev – tormisel merel Manijalt Ruhnu

Mida teeb maarott, kui peale paaritunnist sõitu ütleb tüürimees, et vihmaks valmistumine ei ole paha mõte? Ja kui kokk seob makaronikeedupoti traadiga pliidi ääre külge ning kui külmkapi uks lendab ristseliti lahti ja sealt maandub keset põrandat eile korjatud põldmarjade moos. Maarott paneb selga vihmakeebi või vihmajope, mõnel üksikul on kaasas isegi mitteriidest püksid. Muist maarotte põgeneb trümmi vihmavarju, kuid pageb sealt veelgi rutem, sest sees läheb süda kohe pahaks. Nii ei jää maarottidel muud üle, kui seista tekil elu tihedaima paduvihma käes. Nad on klammerdunud kahe käega laevalae käsipuu külge ja suruvad jalgu vastu tekki.

Vihma ei saja, vaid kallab, voolab, lahmab. Äike müristab ja lööb välku, maad ei paista kuskilt. Tuul tõmbab purje katki. Kapten ütleb: „Kurat!“. Maarott mõtleb, miks kuival maal inimesed vabatahtlikult kiiguvad. Maarott seisab kaubanduskeskusest soetatud ultravihmakindlas jopes, mille peal on korralik vihmakeep ja päästevest ning tunneb, kuidas vesi niriseb pluusi all mööda ihu alla. Nii mõnigi on aluspesuni märg ja lõdiseb.

Kui maarotid on juba üle tunni seal klammerdunult seisnud ütleb tüürimees, et Ruhnule on jäänud kolme tunni tee …

Siis nad veel ei tea, et vihm jääb varsti järele, tuul vaibub ning Ruhnul ootab neid soe ja päikseline ilm. Et õhtul saab jahtal pannkooke ning Ringsu sadama kõrtsis jäätist maasikamoosiga. Ammugi ei aima nad, et tuul oli sel päeval enamjaolt 8 m/s. Tormiks loetakse tuult kiirusega alates 20 m/s …

NB! Koondit talguregati tegemistest Manijal vaata siit: http://picasaweb.google.com/trhvph/TalguregattManijal?authkey=Gv1sRgCOLnyZP8qJTZWw&feat=directlink

Pühapäeval teel jahtaga Manijale – leia kümme erinevust ülal kirjeldatuga

Advertisements
Rubriigid: Talguregatt2010. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

3 Responses to 4. päev – tormisel merel Manijalt Ruhnu

 1. Rait ütles:

  kui vaikselt omaette sita ilmaga mere peal ukuaru valssi ümiseda, siis on päris julge olla . see on nii maine lugu, et peaks maarotte ka 20.m/s tuulega lohutama ja seestpoolt kuivana hoidma : )

 2. Erle ütles:

  ei ole välistatud, et Pärt selle imeilusa loo noodid just merel seilates noodivihikusse kribas 🙂
  Kuna olete jõudnud armsale Ruhnu saarele, siis siit tulevad mõned viktoriiniküsimused eelkõige geograafiahuvilisele talgujuhile (talguliste abi kasutamine on lubatud)
  1.) Millises lahes paikneb kena Ruhnu saar?
  2.) Kuidas nimetatakse Ruhnu suurimat siseveekogu ja mis teda iseloomustab?
  3.) Nimetage soometsade klassi kuuluv metsatüübritühm, mis on Ruhnus levinuim? (kasvukohatüüpide nimetamine annab 0,16548 lisapunkti) 😉

  Vastused saata: Magasini 3, Tartu 51005

  Tervitused laeva kokale!

 3. Siim ütles:

  Kõigepealt vabandan oma pühendunud lugejate ees, et traditsiooniline hilisõhtune kommentaar eile ära jäi. Et teaksite, mis tunnetega praegu siin kajutis istun, seadistage teine veebilehitseja-aken aadressile http://www.youtube.com/watch?v=7G91nVqVAbQ&feature=related.

  Minu jaoks ei seondunud eilased tipphetked meresõiduga, ehkki neli tundi ühe käega kramplikult kajutiäärest kinni hoides tuule ja nahkapurustava vihma käes seista on “omapärane”.

  Ei, lehma piim ja põldmarja moos pannkoogi kõrvale tegid minu päeva. Nii elajas kui vili (põldmarjal pole marjad, vaid koguviljad, nagu ka vaarikal) pärinesid Manijalt.

  Täna katsun hoolikam olla.

  P.S. Kuna mina pole geograafiahuviline talgujuht, siis Erlele vastama ei hakka, aga küsin vastu: mitu lehma on Ruhnul? Boonusküsimus ka. Teel sadamast külla jääb tee äärde bussipeatus kena vanaaegse sildiga. Mis number bussi tulekut see silt lubab?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s