6. päev – põgenemine Ruhnult

Ärkasime taas päikselisse päeva, eile lahkunuks kuulutatud suvi oli tagasi. Tänaseks oli kena plaan lõpetada töö lõunaks ning järgnev päeva pool teha Ruhnuga tutvust. Ühel õigel talguregatil on plaanid aga sama muutlikud nagu meri. Hommikupudru kõrvale tõi kapten sõnumi, et ilmaprognoos laupäevaks lubab merele tuult 15 m/s. Laupäevaks oli meil aga plaanis ei rohkem ega vähem kui sõit Ruhnult Saaremaale Roomassaarde.

Ei läinudki kaua aega kui „meretuultes ja -tormides karastunud“ regatilised võtsid peale kiiret tööhommikupoolikut vastu otsuse lahkuda Ruhnult juba täna kell kolm. Meie võõrustaja Abrukal, saarevaht Rein oli lahkesti nõus „merehädalised“ juba päev varem oma õuele võtma. Viimaseks maiuspalaks Ruhnul jäi Limo rand. Eesti üks kaunimaid laulva liiva ja suurte luidetega rand, mille üks lisaboonus on kindlasti see, et reeglina seal teisi inimesi ei ole või kui, siis 5 või 10. Aga liivaranda on enam kui kilomeeter.

Kolmest heisatigi purjed. Tõsi, tegelikult käivitati mootor, kuna mäletatavasti peale eelmist meresõitu vajab puri meil väikest parandust, siis jäi see heiskamata. Täna oli meri armulisem, enamjaolt paistis päike ning üle reelingu lendavast veest ei lastud end häirida. Eriti kiiresti möödub merereis lauldes, läbi said lauldud kõikvõimalikud mereteemalised laulud ja seejärel ka kõik mittemereteemalised.

Abrukale maabusime üle ootuste kiiresti, juba kaheksast. Võtsime kohe suuna rahvamajja ühtelaulmisele. Kohaliku dirigendi käe all laulis saali täis Abruka rahvast ja külalisi ühte kogu Eestiga. Pärast pakuti kringlit ja kohvi ning esines rahvatantsuansambel Kuljus. Miniseelikutes noorikute ja põlvteksades noorukite mulgi polka pani ka tuimemad jalga keerutama.

Peale üldrahvalike pidustuste lõppu panime laagri ja grillitule püsti Reinu juurde. Ööpimedusest ilmus Abruka näitsikute lauluansambel, kes tähistaevase õue helisema pani. Keskpõrandal said kokku talgulised, metsamehed ja pardijahtijad. Öö pole veel läbi.

Täna näitasid ennast ka kopli elanikud


Hannes peab nõu


Ühtelaulmine puupüsti täis Abruka rahvamajas

Laulmas


Kuljus laval

Advertisements
Rubriigid: Talguregatt2010. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s