7. päev – vahtkonna vahetus

Kui olla nädal merel või saarel, siis saab talguregatil vahetus läbi. Vahisolnutel on tegemist olnud soodsalt mere, kõre, eesti hobuse ja lahkete saarte elanikega. Kuid on ka higistama ajanud tegevusi – olgu selleks kõre tiigi rajamine, rannaniidul hobusekoplis võsategu või sadamast kõigi otsade lahtisaamine ning mereteele asumine. Ka need olukorrad on lahenenud soodsalt ja nii ei teagi, mismoodi vahis olnud edasi oskavad olla – mida seal kuival maal pihta hakata.

Pea kõigil, kel vahetuse lõpuks veel laevas magamata oli, proovisid selle vahetuse viimasel ööl järele. Seejärel valmis viimase söögina hommikul järjekordne pannkoogiseeria ja värske kohv – kõik virgusid ning viimased tunnid veedeti Abruka saarel vaatlusi läbi viies. Aeg-ajalt nagu vihmutas veidi, kuid see kõik jättis meid kokkuvõttes ikkagi kuivaks. Kella ühe aal anti otsad ja võeti suund Roomassaarele. Sedapuhku istuti küll trümmis, et kuiva tunnet säilitada.

Kuressaares, sadama lähistel, täiendati laeva tagavarasid ja kella neljaks oli laekunud uus mantsaft. Kusjuures Hiiumaalt  oli tuldud rattaga, mis täpselt trümmi august sisse mahtus. Vahetus ei puudutanud kaptenit ja meeskonda, kes meid siiani on kindlalt saarelt saarele toimetanud. Nõnda ka seekord – kella viie aal jõuti peale lühikest merereisi Abruka sadamasse.

Sadamahoones teavitati meid koheselt Abruka näitetrupi etteaste plaanist seistme ajal. Nõnda, et sissejuhatuseks kõigepealt annus kultuuri, seejärel õhtusöök ning vahetuse heaks alguseks lõkkeäärne laulmine. Mis südaööks polnud veel läbi saanud …

Uus grupp regatilisi valmis Roomassaarest teele asuma

Pakid, mõistagi, vööris

Jahta Abrukale jõudnud

Abruka kaart (eriti silmapaistev sellepoolest, et lõuna on kaardil üleval pool ja põhi all)

Õhtune lõke, laul ja kitarrimäng

Rubriigid: Talguregatt2010. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s