8. päev – töiselt Abrukal

Öösel olla 3 korda vihma sadanud. Hommik leidis meid siiski reibaste ja teotahtelistena. Köögitoimkond kokkas imehea rukkihelbepudru ja suure potitäie kohvi. Siis ilmus Rein veoautoga, jagas veoautokasti ronijatele juhiseid („turvavöösid kinnitada pole vaja, kuna valmistajatehas ei ole neid ette näinud“) ja 3 koerale kohad juhikabiinis ning algaski 4-kilomeetrine teekond tööpaika, kerges „Õllepruulija“ rütmis, sest alatasa tuli koogutada näkku- ja pähepeksvate puuokste ees. Küllap selle pärast Tarmo meid maha jättiski. Õnneks oli Kirke mandrilt tulemas, et talgujuhtimine üle võtta.

Töö oli raske, mis siin rääkidagi. Mehed müttasid saage vingutada, et võsast enamvähem läbinähtav parkmets saaks, mil puisniit nimeks. Naised pidid siis meeste korraldatud segaduse korda tegema ja likvideerima, nagu ikka. Selleks tuli lehtedega oksad ühte hunnikusse ja suuremat sorti põletusmaterjal teise virna laduda, ikka ilusti riita. Väga valus oli kogu aeg viirpuuvõsa jäänuste käest torgata saada. Koristustöö käigus avastasime õõnsaid puid ja kiviaedu, põnevaid puuseeni ja samblaid, visasid sipelgaid ja näljaseid puuke. Kadri võitis suurima puugimagneti auhinna 15 puugiga: 3 ihul jalutamas, 3 rumalat riietes ei tea mida otsimas ja ülejäänud 9 paraja lõuatäie juba hambusse saanud. Isegi meres suplema ei olnud need puugid nõus, vaid hoidsid kramplikult ihust kinni.

Aga meri on mõnus! Soe ja lainejänkudest rikas. Mere maitset tunneme nii kohvis kui tees, mereilmaennustus hoiab põnevuse ja spontaansuse pidevalt toonuses. Viimaste uudiste valguses me üsna tõenäoliselt ümber Saaremaa regatile ei lähe (nüüüüh, töömotivatsioon kohe langes!) vaid purjetame millaski Roomassaarde ja üritame maismaa ning Papissaare vete kaudu Vilsandile jõuda. Eks näis, millal… Olgem tüüned!

postituse autor Kadri

Rubriigid: Talguregatt2010. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to 8. päev – töiselt Abrukal

 1. loodusefond ütles:

  Nädal merel ja saartel on möödunud. Täna oli tunda teatavat väsimust, võimalik, et see oli ka eile kella poole 3ni kestnud öölaulupeost. 
  Kuigi tööpaik oli tõeliselt ilusa puisniidu kõrval, kus läbi laialehiste puuokste piilus päike, oleks võinud töötegemine kulgeda särtsakamalt. Sobivaks, isegi natuke turgutavaks vahepalaks oli sadamas käik – Tarmo ja Jott läksid ning Kirke tuli.
  Talguseltskonnas on toimunud pea täielik „verevahetus“, vaid Kädi peab algusest lõpuni vastu. Loodetavasti.
  Ja on mulgi aeg minna. Lähen homme Abruka sadamasse „hääletama“, mõni paat võtab ehk peale (peremees Reinu soovitus).
  Tarmo, Abruka kohal särab taevas, taevas see on tähti täis…
  Siim, ei tea, kas merele ma teel või randa…
  Kirke, kõik laabub iseenesest.
  Uutele talgulistele – väge Vilsandile!

  Evelin

 2. Jüri-Ott Salm ütles:

  Abruka saarelt jõudis üks puuk ka ELFi peakontorisse Tartus – eemaldasime ta mu küljest peale teabevahetus nädalakoosolekul.

  Loodan, et kõik loodavad talguregati kordumisse! Ja kel endal jahid, tehke kähku järele, sel aastal peaks veel jõudma.

  Tervitustega,
  Jott

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s