9. päev – imeilus suvepäev

Teist päeva oli Abrukal super ilus ilm, arusaamatuna tundusid jutud Tallinnas ja mujal olnud paduvihmadest ja lähenevatest tormidest. Jätkus kibe talgutöö (oleme kõik põhjalikult tutvunud viirpuu okastega), mida leevendas lõunapausine suplus meres – vesi on augusti lõpu kohta üllatavalt soe. Linnusitasaarel kükitas kivil merikotkas ega teadnud, et me teda jälgime, laisalt lendas ta mere kohale, vaadeldes oma toidulauda.

Tööpäeva lõpul sai tehtud “Abruka puugiloenduse koondarvestus” – arvesse läksid kahe päeva tulemusena kõik enda pealt või riietest leitud puugid. Ülekaalukas võitja oli juba eile kõigil eest rebinud Kadri kokku 18 puugiga (15 esimesel päeval, 3 teisel päeval), teise koha saavutas ühtlase esinemisega Kati – tulemuseks 10 (5+5), kolmanda koha Katri – 9 (5+4). Ülejäänud pingerida oli selline:
4) Aldo – 7 (0+7),
5-7) Triin – 6 (3+3), Epp 6 (4+2), Indrek 6 (0+6),
8.) Airi – 4 (0+4),
9) Kirke – 3 (0+3),
10-11) Kädi – 2 (1+1), Ellinor 2 (0+2),
12) Mattias – 1 (0+1).
Nulliga skoorisid Mihkel ja Maret.

Aga Abrukal elab puugist suuremaid loomi ka, põdrad, hirved ja metskitsed näiteks. Põtrade olemasolu siin on tegelikult üllatav ja nende toidulaud väidetavalt hõre, sest Abrukal valdav laialehine salumets pole neile üldse suupärane. Puisniidul tuli maha võtta nii mõnigi puu, mille kallal põdrad olid parema puuduses hambaid nürinud – noori männikasvusid armastavad nad hoopis rohkem.

Õhtusöögiks pakkus Abruka saarevaht Rein meile ülihead uhhaad ja viis meid pärast seda ringsõidule veoauto kastis, saateks muhedad saarelood, jutud saare inimestest ja oma tuhandetest ideedest seoses saareelu edendamisega.

Mõnus saun tõmbab õhtu kokku. Täiskuu on jälle taevas.

Ei ole ainult puugid...

Puude armukolmnurk

Imeilus pärnamets

Saareringsõit võib alata

Reinu Abruka lood

Mida seal kõike näha sai!

Rubriigid: Talguregatt2010. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s