10. päev – Abrukalt Vilsandile

Kekkasime siin oma ilusa ilmaga Abrukal ja selle tulemusena ärkas täna enamik üsna vesiselt – öösel tuulas ja sadas nii korralikult, et mõnedki telgid olid vett läbi laskma hakanud, ja need, kes oma telgi kuskile lohu ja muhu vahele olid püstitanud, ärkasid loigus. Õnneks hakkas meie saarelt lahkumise ajal jälle päike paistma ning algas merereis jahtaga Abrukalt Vilsandile. Saime päikest, tuult (max vist 12 m/s) ja mõnusat laineloksu. Plaan muutus – päeva edenedes lubati tuult kuni 20 m/s, mis oleks olnud nii jahtale kui meile liig, olime sunnitud sõiduvahendi hülgama Nasva sadamas ning kolima ümber bussi peale. Mõne aja pärast jätkus regatt siiski merel – Papissaare sadamas laadisime oma kompsud ja toiduvarud paadi peale ja varsti jõudsimegi Vilsandile.

Mida oleme Vilsandil jõudnud teha? Oleme kuivatanud telke lipumastis. Panime käima vana sõjaväe Volvo, olles seda kambakesi korduvalt mäest üles ja alla lükanud. Kuuldavasti oli see eelmiste talgute käigus põhiline talguliste liiklusvahend, seega loodame uunikumi ka homme käima saada. Lisaks saime sissejuhatuse lambakasvatuse ja kadakakasvamise teemasse, kadakad ongi meie järgmine tööpõld.

Kaks uut talgulist tahavad vist ennast kampa munsterdada. Meiega on liitunud rebased! Algul uudistas üks õue peal telkide ja meie vahel ringi, piduliku õhtusöögi ajaks saabus aga juba kaks noort rebast ja poseerisid lahkelt fotode jaoks. Kahtlustame siiski, et kadakatöödest rohkem huvitab neid meie toidulaud. Ja selgus, et ka jalanõud. Nii mõnigi plätu ja kets viidi otse meie silme all hambus minema. Lähikonnast leidsime siiski kõik kadunud jalavarjud üles aga edaspidi hoiame targu kõik uksed ja telgilukud kinni.

Õhtu lõppedes üritasime tabada päikeseloojangut majaka juures. Enamikul see õnnestus, kuid mõned eksisid hoopis kadakate vahele, kaasas kohalik kass. Enne või pärast loojangut jõudsid kõik siiski neeme tippu tuuleiile ja lainete mängu nautima.

Jahta suund on Nasva

Paadi suund on Vilsandi.

Telgispinnaker

"Loomad elutoas!"

Siuke valgus

Loojangu peegeldused majaka juures

Rubriigid: Talguregatt2010. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to 10. päev – Abrukalt Vilsandile

  1. Tarmo ütles:

    Kuulda on, et reedel kl 12.30 tasub kuulata Kadi raadiost Abruka minuteid 🙂
    (kuuldelink http://www.kadi.ee/kuula.asp)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s