1. päev – Munalaid-Manilaid

Ahhoi! Regatt on alanud ja talgulised Manijal. Alagruppi kuuluvad Heivi, Ülle, Marge, Britte, Kaisa, Vaike, Georg, Aavo, Piret, Martti, Kaido, Epp, Anneli, Pambu, Pille ja kaks Kadri. Pootsmaniteks on Annika ja Evelin.

Regatt algas suurejooneliselt – 5 minutilise paadisõiduga Munalaiust Manilaiule. Kapteniks Riida talu Tiit. Paat oli väike, aga turvaline ning saarele jõudsime kahes jaos. Ehkki kui hoogu võtta, võiks saarele ka hüpata või joosta, nii lähedal mandrile on see. Õnneks meri oli sõbralik ja jõudsime kõik kohale.

 

 

 

 

 

 

 

Säädnud end mõnusalt Riida talus, kus taaskord talgulisi võõrustatakse, sisse – kes magamiskambritesse, kes paati, kes telki, ootas meid tervituseks suurepärane lambapraad. Keele viis alla!

Manija on üks äraütlemata tore saar. Suurust on oma 1,9 km², saare kõige laiem koht on pool kilomeetrit ning peaaegu igalt poolt, kust vaadata, on meri ära näha. Saarel on tervelt üks tee, mis lookleb piki saare „selga“. Nii saabki teel sadamast saare teise otsa Riida tallu, ära näha suurema osa saarest. Riida talust edasi jääb veel Eesti ainuke viltune majakas ja siis on järgmine peatus juba Kihnu.

 

 

 

 

 

 

 

Manijale tulime ikka saare kõige olulisema püsiasuka juttselg-kärnkonna ehk kõre pärast. Manilaiul ja Kihnus kutsutakse teda ka ronijaks konnaks. Et Rahvusvahelisse Punasesse Raamatusse kantud haruldane kõre end Manijal püsivalt hästi tunneks, aitame parandada tema elutingimusi ja korrastame kõrele sobilikke lompe – puhastame neid sinna kasvanud pilliroost. Töödejuhatajaks on mõistagi Eesti parim kahepaiksete asjatundja Riinu Rannap.

Taevas on apelisinikarva ümmargune kuu ja sääsedki on talgulised üles leidnud. Täna on Vollil sünnipäev ja kitarr juba mängib.

Advertisements
Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to 1. päev – Munalaid-Manilaid

  1. Diana ütles:

    Nii tore ettevõtmine, olen siin kontorihämaruses kadedusest roheline. Loodan, et järgmisel aastal olen targem, kiirem ja osavam ja panen ka end varakult kirja. Teile aga rakkus käsi, villis tantsujalgu ja palju nalja!
    Lehvitan!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s