Üle vee – Manijalt Abrukale

Kolmapäev oli merepäev. Hommikul jätsime Riida talu pererahvaga hüvasti, kaasas Ülle tehtud imehästi lõhnav pannipitsa ja kastitäis värskeid kurke. Pidavat merel loksutamise vastu aitama. Ladusime oma killavoori Riida kastiautole ja suundusime ootusärevuses sadama poole. Pool tunnikest lastimist ja 9.35 “andsime Manijal otsad”.

Kõik sujus hästi, ent nii mõnigi nägu reetis teatavat ärevust – kuidas ikka merereis üle elada, mis siis kui tuleb torm? Kas tuleb ikka hea mereilm nagu kapten lubas? Aga pettuda ei tulnud kellelgi. Ja nagu kapten lubas, oli ilm pikaks merereisiks ideaalne – päike säras ja puhus paras pärituul, et heisata kolm purje. Pikem seilamine järgmisele tööpõllule Abrukal võis alata. Sissejuhatuseks sai tüürimees Rauno abiga masti heisatud ka ELFi lipp.

Runbjarni tüürimees korraldas talgulistele pardal ka temaatilise merekooli ja sõlmede sidumise praktilise õppuse. Saime laevaterminoloogias ikka jupp maad targemaks ja mõned sõlmedki selgeks.

Aeg-ajalt ilmutasid päid ka uudishimulikud hülged. No mida sa hing veel ihkad! Olud olid nii mõnusad, et kõigil tekkis korraga tohutu loomepuhang, mille peale Georg ja Siivi kirjutasid kokku talguregati laulu. Loodame selle siin ilmutada niipea, kui autoriõigustega on kõik klaariks saanud. 🙂
Merereisi tipphetk ehk “ekvaator” oli punktis 58.13,57 N ja 23.46,42 E – sooritati ühishüpe sillerdavasse merre! Kõige paremad stiilipunktid said Georg ja Kaido, kelle hüpetes oli nii kõrgust, kaugust kui graatsiat. Hindamiskomisjoni kuulusid tüürimees ja pardalejäänud.

Pea 7 tunni möödudes paistiski Abruka. Kõigil näos rahulolev pilk ja päikesest poolpõlenud ninad. Ehkki Abrukal oli pisut pilvine, oli vastuvõtt soe ja maitsev – Abruka Reinu juurde jõudes ootas meid hõrk kalasupp. Kõik oli täpselt nii, nagu peab. Kuniks öiste eriefektideni…

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s