Abruka lood

Nonii, Abruka esimene tööpäev on edukalt õhtusse jõudnud! Vabandame, et te meist varem ei kuulnud – kuid siinmail kulgeb aeg omasoodu ning Wifi levib ainult sadamas. Siin me siis istume kahe talgujuhiga ööpimeduses Abruka uuel sadamakail, taustamuusikaks laineloks ja sirtsude vaikne siristamine.

Abruka lugude alguseks võiks lugeda juba möödunud ööd, mil meid külastas vihasemat sorti äike. Õhtul horisontaali seades ei osanud me ilmselt ette aimata, et öösel ootab ees korralik eriefektidega vaatemäng koos vihmavalanguga. Magusa une sõpradele tundus, et sõda kestis terve öö. Neile, kes kella tunnevad, et ainult kella ühest viieni. Üks vapratest talgulistest jälgis tervet tulevärki algusest lõpuni meie söögiterrassilt, sõbrunedes seejuures kohaliku kassiga. Kummalegi ei meeldinud ei äike ega vihm.

Niisiis vaatasid hommikusöögi ajal poolikuks jäänud öö tõttu vastu üsna loppis näod. Aga silmad lahti saanud, pudrud kõhus ja läbiligunenud asjad kuivama pandud, suunati meid teenelise GAZ-63 kasti ja reipal käigukastikriginal algas sõit tööpõllule. St. töömetsa. Meie tööks on aidata Abrukal taastada kunagisi laialehelisi segametsa puisniite. Saemehed olid varem hoolega võsa langetanud – ole aga mees ja korja oksad kokku! Peenemad ühte hunnikusse ja potentsiaalne talveküte teise. Taastatavale puisniidul plaanitakse karjatada šoti mägiveiseid ja kasvatada Abruka Reinu sõnade järgi seeni, marju ja puuke. Viimaste puudust pole siin muidugi juba praegugi, rekordiomanik loendas praeguseks 12 puuki. Ootame uusi võistlejaid ja kaalume Miss Puuk 2011 tiitli väljaandmist.

Töö tehtud, puugid loetud, kiire ujumine ja vägagi värvikas eksursioon sama suurepärase veoautoga Reinu juhtimisel selja taga, saime teada enam-vähem kõik, mida Abrukast teada tasub. Õnnelikumad suutsid silmata veel merikotkast keset metsateed, tiivad ulatumas ühest teeservast teise. Reinu vapper saatja Simmu jälitas autot andunult terve tee ümber saare, toimuvat ka valjusti kommenteerides.

Täna sai nauditud ka talguliste endi kokakunsti. Kaisa valmistatud kama-pannkoogid, Kaido ja Georgi grill ning muu sinna juurde kuuluv koos saunaga pani päevale väärika punkti. Saame aru, kui te meid kadestate!
Ja muuseas: homme annab talguliste Abruka toimetamistest Kadi raadiole intervjuu Vahtra talu peremees ja saarevaht Rein Lember. Püsige lainel!

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s